دسترسی سریع

2

3

10_1

8

7

1_1

5_1

9

تاریخ های مهم همایش
مهلت ارسال مقالات »
1396/11/10
پوستر همایش
Poster
راهنمای تهیه خلاصه مقاله

محققین عزیز لطفا قبلا از تهیه مطالب خود جهت سخنرانی و یا پوستر نکات ذیل را مورد توجه قرار دهید.


راهنمای تهیه خلاصه مقاله


دریافت خلاصه مقاله فقط به صورت Online  و از طریق سایت همایش امکان پذیر است. ضمنا" پژوهشگرانی که قبلا" از طریق ایمیل کنگره مقالات خودرا ارسال نموده اند در صورت امکان مجددا" از طریق سایت همایش ارسال نمایند.


لطفا قبل از ثبت مقاله خود به موارد زیر دقت فرمائید:

 • خلاصه مقاله ارائه شده بصورت ارائه نتایج تحقیق، و مقالات مروری است که گزارش یافته­های جدید دارند و از افراد خبره و صاحب نظر در آن حوزه پذیرفته می شود.
 • خلاصه مقاله به زبان فارسی نوشته شود.
 • تعداد کلمات خلاصه مقاله  نباید از 300 کلمه تجاوز نماید.
 • موضوع خلاصه مقاله باید براساس فهرست موضوعات از پیش تعیین شده انتخاب گردد
 • خلاصه مقاله باید به صورت ساختارمند نگارش شده و شامل زمینه و هدف، روش مطالعه ،یافته­ها  ،  نتیجه گیری  و کلمات کلیدی باشد.
 • نام نویسنده ارائه دهنده مقاله در ابتدای نام نویسندگان ذکر شود. 
 • کلمات کلیدی باید شامل 3 تا 5 کلمه باشد.
 • مقالات ارائه شده به تشخیص کمیته علمی کنگره در دو بخش پوستر یا سخنرانی پذیرفته خواهند شد. چنانچه پس از پذیرش خلاصه مقاله، به هر دلیل فرد ارائه دهنده مقاله تغییر نماید،کمیته برگزار کننده نسبت به تغییر زمان و مکان ارائه و نوع ارائه (پوستر یا سخنرانی) آزاد است.
 • لازم به ذکر است که امتیاز تخصیص یافته جهت ارائه سخنرانی و یا پوستربراساس مجوز صادره از طرف اداره کل آموزش مداوم وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 • پس از داوری مقالات، پذیرش یا عدم پذیرش و نحوه ارائه (شفاهی یا پوستر) از طریق پست الکترونیک و یا درج در صفحه شخصی کاربر اعلام خواهد شد.
 • مقالاتی که قبلا در همایش ها و نشریات دیگر ارائه شده اند در اولویت پذیرش قرار نخواهند گرفت.
 • مسئولیت صحت علمی و ویرایشی مطالب و رعایت اصول اخلاق در پژوهش به عهده نویسنده خواهد بود. 
 • پس از اتمام زمان دریافت مقالات، امکان ارسال خلاصه مقاله چه به صورت الکترونیک و چه به صورت کاغذی و پرینت شده وجود نخواهد داشت.
 • از آنجایی که خلاصه مقالات به همان شکل ارسالی منتشر خواهد شد، لذا حتی الامکان با سبک صحیح نگارش شده و از نظر نداشتن غلط املایی بررسی دقیق گردد. بدیهی است هر گونه اشکال در متن خلاصه مقاله مسئولیت متوجه نویسنده و یا نویسندگان خواهد بود.
 • آخرين مهلت ارسال خلاصه مقالات حداکثر تا تاريخ 30 دیماه 1396 مي باشد.

 

فرمت و راهنمای تهیه پوستر


قابل توجه پژوهشگرانی که مقاله آن‌ها بصورت پوستر پذیرش شده است.

نظر به حجم زیاد مقالات ارسال شده برای کنفرانس و عدم امکان ارائه شفاهی همه مقالات، از بخشی از  نویسندگان مقالات خواسته شده است تا مقاله خود را به صورت پوستری و در زمان مقرر در کنفرانس ارائه دهند. لازم به ذکر است که ارائه مقاله به صورت سخنرانی یا پوستر ارزش علمی یکسانی دارد و نوع ارائه در کتابچه و CD مجموعه مقالات ذکر نمی‌گردد. هدف ارائه پوستری این است که شرکت‌کنندگان در زمانی کوتاه، از مطالب کلیه مقاله های ارائه شده مطلع شوند و سپس موضوعات مورد علاقه خود را یافته و با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند.

 1. پوسترها باید به ابعاد (عرض) 50 × 70 (طول) به صورت ایستاده (Portrait) بر روی  مقوا و یا کاغذ ضخیم و بر اساس فرمت ارائه شده در ذیل چاپ شود. قرار دادن عنوان و آرم‌ بالای پوستر طبق فرمت مذکورالزامی است.
 2. اندازه فونت پوسترطوری انتخاب گردیده است که از فاصله یک متری به راحتی قابل خواندن باشد.
 3. لطفاً از نصب کاغذهای کوچک مجزا به صورت کنار هم خودداری نمایید.
 4. از ارائه انبوه مطالب در پوستر خودداری کنید و تلاش کنید تصاویر، نمودارها و اجزای آن‌ها با وضوح کافی و خوانا تهیه شود.
 5. حتماً پوستر مقاله خود را در محل مربوطه که با کد مقاله مشخص می شود، نصب نمائید.
 6. در زمان‌های  مشخص شده در برنامه همایش در محل نصب پوستر خود حضور بهم رسانید تا به سؤالات بازدید کنندگان پاسخ دهید.
 7. گواهی ارائه مقاله به صورت پوستر فقط به کسانی داده می‌شود که پوستر خود را در زمان و تاریخ اعلام شده در محل مربوطه نصب کرده باشند. بدیهی است عدم نصب پوستر منجر به عدم صدور گواهی ارائه خواهد شد.
 8. ارائه دهندگان می‌بایست در روز اول کنفرانس، پوستر خود را به مسئول مربوطه تحویل داده و در ساعت مقرر برای ارائه آن در سالن حضور داشته باشند.

 نکته مهم:
در تهیه پوستر از نوشتن مطالب زیاد خود داری شود.

با توجه به شرایط محل نصب مقالات و ضرورت نمایش شایسته مقالات برای بهره‌ گیری هرچه بیشتر شرکت کنندگان، خواهشمند است موارد زیر را در تهیه مقالات پوستر حتماً رعایت فرمایید.

شکل ظاهری

 1. تناسب رنگ‌ها و همچنین میزان استفاده از متن و تصویر رعایت شود.
 2. از شلوغی بیش از اندازه پوستر خودداری و تناسب تخصیص فضا رعایت شود.
 3. پوستر به گونه ای طراحی شود که از فاصله حداقل یک متری به راحتی قابل خواندن باشد.
 4. 4- جنس پوستر بهتر است به صورت پرینت طولی همراه باشد.  پوستر باید به صورت صفحه‌ی یک رو نمایش داده شود. کاغذ پوستر باید پیوسته باشد و از چسباندن چند برگ کاغذ به جای پوستر جداً خودداری نمایید.
 5. زبان پوستر می‌تواند فارسی یا انگلیسی باشد.

جهت دانلود فرمت پوستر اینجا را کلیک کنید. 

فرمت و راهنمای تهیه فایل ارائه سخنرانی

در اولین اسلاید می‌بایست عنوان مقاله، نام نویسنده (نویسندگان)  و آرم شرکت یا سازمان ارائه دهنده (اختیاری) به صورت مشخص و واضح وجود داشته باشد.
حداکثر زمان تخصیص داده شده برای ارائه هر مقاله 15 دقیقه می‌باشد، تقاضا می‌شود پیش از کنفرانس زمان‌بندی مطالب خود را چک و اصلاح نمایید.
رنگ قلم‌ها و زمینه اسلایدهای پاورپوینت را طوری انتخاب نمایید مطالب روی هر اسلاید به راحتی قابل خواندن باشند.
فاصله خطوط: هر چه مقدار متن داخل اسلاید زیاد شود خوانایی آن کم می‌شود.